Nowa RN Pekao - liczą się kwalifikacje, nie płeć
W skład dziewięcioosobowej Rady Nadzorczej Banku Pekao SA, która została powołana w piątek 22 maja - większość stanowią kobiety. W skald RN weszli: Beata Kozłowska-Chyła, Małgorzata Sadurska, Marcin Eckert, Sabina Bigos-Jaworowska, Michał Kaszyński, Joanna Dynysiuk, Marian Majcher, Stanisław Ryszard Kaczoruk oraz Justyna Głębikowska-Michalak.
Beata Kozłowska-Chyła oraz Małgorzata Sadurska są członkami zarządu Grupy PZU SA - największej firmy ubezpieczeniowej w naszej części Europy. Obie gościły w wywiadach na łamach „Gazety Bankowej”.
W kwietniowym wydaniu „GB” ukazała się rozmowa z Małgorzatą Sadurską, która mówiła m.in. o PZU, jako pracodawcy i roli kobiet w zarządzaniu.
PZU jest przede wszystkim atrakcyjnym pracodawcą, o czym świadczą rekordowe wyniki badania zaangażowania pracowników. Według największego w Polsce badania Kincentric Best Employers poziom zaangażowania pracowników PZU przekracza o kilka punktów nie tylko średnią dla firm ubezpieczeniowych, lecz również wszystkich firm w Polsce.
(…)
Takie oceny świadczą o tym, że PZU jest miejscem, w którym pracownicy chcą pracować i robią to z absolutnym zaangażowaniem.Nie spoczywamy jednak na laurach. Z myślą o rekrutacji nowych pracowników regularnie prowadzimy programy praktyk i staży dla studentów oraz absolwentów.
Czytaj całość: Najważniejsze są kwalifikacje, nie płeć
Odpowiadając na pytanie, czy stanowiska zarządcze są w równym stopniu obsadzane przez kobiety i mężczyzn wskazywała:
Najważniejsze są kwalifikacje, nie płeć, a o tym, że kobiety je mają, świadczy fakt, iż wśród kadry kierowniczej PZU stanowią prawie 55 proc. W zarządach dwóch największych spółek naszej grupy – PZU i PZU Życie – zasiada aż pięć kobiet, co jest wyjątkiem wśród dużych firm. Nie tylko więc dostrzegamy potencjał i kompetencje pań, lecz również dajemy im możliwość rozwijania swoich talentów. Wśród 12 tys. pracowników PZU jest ponad 60 proc. kobiet, co samo w sobie stanowi dowód, że PZU stwarza paniom możliwość realizowania ambicji zawodowych, a jednocześnie pozwala łączyć życie zawodowe z rodzinnym.
Z kolei Beata Kozłowska-Chyła zastąpiła w połowie marca Pawła Surówkę i stanęła na czele największego ubezpieczyciela w kraju - PZU SA.
Jest członkiem rady programowej „Gazety Bankowej”, autorka licznych publikacji naukowych z zakresu prawa spółek, prawa papierów wartościowych, problematyki przekształceń własnościowych i prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych.
Polskie firmy muszą konkurować nie tylko na rynku europejskim, ale i światowym. Taka jest cena funkcjonowania w warunkach gospodarki otwartej - mówiła w wywiadzie udzielonym „Gazecie Bankowej, kiedy była prezes Polskiego Wydawnictwa Ekonomicznego.
Beata Kozłowska-Chyła przypomniała w rozmowie z „GB”, że instytucje państwowe mają także wiele możliwości promocji najlepszych wydawnictw i czasopism drukowanych w Polsce, m.in. poprzez swoje agendy funkcjonujące poza granicami kraju.
Czytaj także: Beata Kozłowska-Chyła w wywiadzie dla „GB”
Zgodnie ze złożonymi oświadczeniami, żaden z członków Rady Nadzorczej Banku nie prowadzi działalności konkurencyjnej wobec Banku, nie uczestniczy w spółce konkurencyjnej jako wspólnik spółki cywilnej, spółki osobowej, spółki kapitałowej, nie uczestniczy w konkurencyjnej osobie prawnej jako członek jej organu.
Czytaj też: Znamy skład nowej rady nadzorczej Banku Pekao
.