To trzeba zobaczyć! Polacy tworzą "żywy" hologram!
Ciekawy sposób na wizualizację sylwetki nieobecnego w danym miejscu realnie człowieka przy wykorzystaniu technologii HoloLens autorstwa Polaków. Zaprezentowana próba łączenia na żywo i tzw. teleobecności widzieliśmy dotąd tylko w filmach z gatunku Sci-Fi, głównie stosowane jako hologram. Hololens działa inaczej
Twórcami algorytmu i oprogramowania są Marek Kowalski i Jacek Naruniec z Politechniki Warszawskiej.
Ten film jest demonstracją aplikacji Unity typu open source, która umożliwia strumieniowe przesyłanie i wyświetlanie chmur punktów 3D na HoloLens. Jest to wersja demonstracyjna naszej aplikacji, która pozwala na przesyłanie strumieniowe i renderowanie chmur punktów na HoloLens - pisze Marek Kowalski.
Materiał nie jest najnowszy, ale właśnie trafił na kartę „Na Czasie” w YouTube. Cóż, teraz, jak nigdy wcześniej, rośnie zapotrzebowanie na nową jakość telekonferencji - widocznie to dlatego.
Jak już pisaliśmy wielokrotnie, obecny kryzys związany z koronawirusem wymusi wykorzystanie już dostępnych technologii, a te już dziś dają szerokie pole do popisu.
O HoloLens też już wielokrotnie pisaliśmy, a nawet gościliśmy w studio telewizji wPolsce.pl polską firmę, która dzięki niemu rewolucjonizuje medycynę i chirurgię, odnosząc globalny sukces.
Microsoft HoloLens – jak działa? Microsoft HoloLens to gogle rozszerzonej rzeczywistości (AR) z wbudowanym procesorem i zestawem czujników, które działają bezprzewodowo. Pozwalaną na wyświetlanie cyfrowych obiektów nie zasłaniając jednocześnie pola widzenia użytkownika.
HoloLens ma coraz szersze zastosowanie, nawet na budowach, ale jeśli ktoś zrewolucjonizuje jego wykorzystanie i upowszechnienie, to głęboko wierzymy, że będą to właśnie polscy inżynierowie.
CZYTAJ WIĘCEJ: Cyfrowa transformacja budynków i praca po nowemu [WIDEO]
CZYTAJ WIĘCEJ: Rozszerzona rzeczywistość wkracza do motoryzacji
CZYTAJ WIĘCEJ: Technologie miast przyszłości autorstwa polskich firm
mw